![](https://estet-stomatologia.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/vidbilyuvannya1-200x300.jpg)
Протезування зубів – це заміна втрачених або сильно пошкоджених зубів штучними протезами. Різноманітність сучасних ортопедичних конструкцій дозволяє підібрати найбільш зручний та естетично привабливий варіант.
Основні цілі протезування зубів
- відновлення жувальної ефекивності
- покращення зовнішнього вигляду
- відновлення чіткої мови
- запобігання розхитування сусідніх зубів та зміни прикусу
- профілактика порушення функції скронево-нижньощелепного суглоба
Виготовлення та встановлення протеза в клініці Естет-стоматологія, без зайвої скромності – це ваше задоволення гарним результатом, перевірено роками праці. При створенні протезів ми використовуємо комп’ютерні технології – це дозволяє точно відтворити втрачені зубні одиниці й значно збільшує термін їх служби.
Протезування зубів: види
Всі ортопедичні конструкції поділяються на незнімні, частково-знімні та знімні.
Незнімні протези кріпляться до наявних здорових зубів або до частин зруйнованих зубів, що залишилися. Цей вид протезів виготовляється зазвичай зі сплавів металів або кераміки. Керамічні протези виробляють із порцеляни, діоксиду цирконію або дисилікату літію (кераміка Е-мах).
Вирізняють кілька видів незнімних протезів:
Поодинокі штучні коронки – імітують зруйнований зуб за формою та кольором. За матеріалом виготовлення діляться на металеві, металокерамічні та безметалові (цирконієві та Е-мах). За способом виготовлення розрізняють литі та штамповані коронки. Термін служби коронок визначається якістю догляду за ними та видом матеріалу з якого вони виготовлені.
Мостоподібний протез є з’єднанням кількох коронок і дозволяє відновити 1-2 втрачені зуби. Цей спосіб протезування вимагає депульпування та обточування опорних зубів.
Вкладка – невеликий протез, який відновлює жувальну поверхню зуба.
Вінір – тонка платівка, яка встановлюється на передню поверхню зуба для покращення його зовнішнього вигляду.
Знімні протези раніше (коли імпланти були мало поширені) встановлювали за браком великої кількості зубів, аж до їх повної відсутності.
Знімні зубні протези бувають декількох видів:
- повні пластинчасті – виконуються з акрилу, фіксуються на щелепі з повною відсутністю зубів;
- часткові пластинчасті – застосовуються за відсутності кількох зубів;
- бюгельні – мають в основі металеву дугу, встановлюються на опорні зуби та прикріплюються до них гачками чи замками;
- нейлонові – мають велику пластичність і не травмують слизову оболонку, бувають як повні, так і часткові (“протез-метелик”).
В більшості випадків ставили бюгельні протези. Зручність їх застосування та різноманітність видів дозволяла на той момент задовольнити потреби пацієнтів.
Крім застосування протезних конструкцій, існують і інші методи реставрації зубів, наприклад, нарощування на основі пластичного пломбувального матеріалу.
Протезування зубів: підготовка до часткового протезування
При першому огляді лікар оцінює стан зубів та порожнини рота, далі проводиться ортопантомограма та комп’ютерна томографія потрібної ділянки щелепи. У разі хвороб зубів або ясен перед протезуванням обов’язково проводиться їх лікування. Потім, при необхідності, проводиться обробка пошкодженого зуба та опорних зубів.
Важливим етапом виготовлення ортопедичної конструкції є зняття діагностичного зліпка щелепи. У нашій клініці діагностичні моделі виконуються за допомогою комп’ютерного 3D-моделювання (технологія CAD/CAM), що дозволяє виготовити протез точно та якісно.
Для підвищення якості зняття зліпка у ряді випадків проводиться спеціальна процедура — ретракція ясен, вона є тимчасовим розширенням зубоясенної борозни й дозволяє максимально оголити зубну коронку. Згодом це дозволить виготовити коронку, яка ідеально прилягатиме до зуба у всіх місцях зіткнення.
Встановлення протезної конструкції
Для збереження естетичної привабливості посмішки на період виготовлення постійної протезної конструкції можливе встановлення тимчасових протезів. Готовий постійний протез кріпиться до зубів на цемент, кламери чи атачменти. Повні знімні протези тримаються завдяки своїй конструкції, або на спеціальному кремі.
Через деякий час провадиться контрольний огляд, при необхідності виконується корекція протеза.
Догляд за стоматологічними протезами
Незнімні протези та коронки слід ретельно чистити для збереження їх кольору та блиску, а порожнину рота полоскати спеціальними складами для запобігання запаленню слизової оболонки ясен. Поверхню знімних протезів теж треба щодня мити, як і тканини під ними.
Кожному пацієнту стоматологічної клініки рекомендується регулярне професійне чищення зубів. Воно дозволяє зняти зубний наліт, очистити міжзубний простір та ясенні кишені. Це збільшує термін служби протеза, зберігає його колір та зовнішній вигляд. Також при носінні протезів слід утриматися від травматичних видів спорту, та надто твердих харчових продуктів.
Стоматолог-ортопед нашої клініки допоможе підібрати ортопедичну конструкцію кожному пацієнту. Протези виготовляються у сучасній зуботехнічній лабораторії з матеріалів провідних світових виробників (Німеччина, США).
В клініці Естет-стоматологія проводимо повний комплекс робіт з виготовлення, встановлення та обслуговування протезних конструкцій, включаючи їх лагодження та перебазування. Відновити гарну усмішку реально, і наші спеціалісти з радістю вам у цьому допоможуть!