![](https://estet-stomatologia.com.ua/wp-content/uploads/2023/05/implantacziya1-200x300.jpg)
Імплантація зубів – прорив у технології сучасного протезування. Результат процесу імплантації – повноцінний зуб як в естетичному, так і функціональному плані.
Ця операція має у собі встановлення в кістку щелепи спеціальних штифтів-імплантів, які грають роль зубних коренів, на які надалі кріпляться коронки. Такі конструкції є повноцінною заміною для втрачених зубів. Виготовляють імпланти з титану, він належить до матеріалів гіпоалергенного типу і має високий рівень приживлюваності. Виконує таке протезування лікар-імплантолог чи стоматолог-ортопед.
У клініці Естет-стоматологія проводяться всі види дентальної імплантації, а також всі різновиди процедур нарощування кісткової тканини.
Імплантат – це стрижень, що вживлюється у щелепну кістку, а не сам штучний зуб, який ми бачимо на завершальному етапі роботи стоматолога.
Імплантація зубів
Популярністю у нашій клініці користується імплантація “під ключ”. Ця процедура є повним пакетом послуг із встановлення всіх компонентів конструкції – починаючи з підготовки й закінчуючи установкою коронки або протеза.
Зубні протези, мости та окремі коронки, закріплені на імплантах, набагато ближчі за відчуттями до натуральних зубів, ніж звичайні ортопедичні конструкції. Вони дозволяють правильно розподіляти жувальне навантаження, що позитивно позначається на стані всієї зубощелепної системи.
Плюси імплантації:
- 95% приживлюваність;
- тривалий термін експлуатації;
- ідеальний зовнішній вигляд;
- можливість уникнути знімного протезування;
- відсутність необхідності депульпування та обточування сусідніх зубів;
безпроблемна заміна коронки.
До мінусів імплантації відноситься складність та тривалість післяопераційного періоду, висока вартість операції та можливість відторгнення імплантів.
Для того, щоб встановити зубний імплант, необхідно дотримання певних вимог:
- У пацієнта мають бути досить здорові ясна.
- Кістка в місці імплантації повинна бути достатньої товщини. У разі нестачі кісткової тканини лікар запропонує вам методи усунення проблеми – синус-ліфтинг (для верхньої щелепи) або пересадку кісткового блоку.
Відсутність протипоказань – до них належать пухлини, захворювання крові, хронічні соматичні захворювання організму, серйозні порушення у роботі імунної системи.
Імплантація проводиться тільки за умови дотримання цих вимог, інакше лікар підбере інше розв’язання проблеми, яке не тільки відповідатиме вашим побажанням, але й буде абсолютно безпечним для здоров’я.
Як проходить імплантація зубів
Одноетапний метод (експрес-імплантація)
При цьому виді імплантації штифт фіксується в базальному шарі кістки. Він розташовується глибше, ніж губчаста тканина, тому є щільнішим і практично не атрофується. Проводиться імплантація під місцевою анестезією відразу після видалення хворого зуба.
У кістки виконується розширення зубного каналу, а потім ставиться один із вибраних імплантатів. Одночасно проводиться установка тимчасової коронки на абатмент – частина конструкції, що з’єднує імплант та коронку. Це дозволяє відразу відновити функціональне навантаження на зуби.
Перевага одноетапної імплантації: імплант та коронка встановлюються за один візит до стоматолога. Процедура займає лише кілька годин.
Постійна коронка встановлюється за 3 місяці.
При проведенні одноетапної імплантації не потрібне використання високих доз анестезії, а також немає потреби у проведенні додаткових хірургічних маніпуляцій, оскільки гвинт встановлюється в готову ямку. Завдяки цьому процес приживлення імплантатів відбувається значно швидше.
Класичний метод
Класична імплантація проводиться у 3 етапи:
- Підготовка, знеболювання, розріз ясен. Після розрізу ясен, у кістки з допомогою спеціального свердла формується отвір за формою обраного імплантату.
- Вживлення тіла імпланта.
- Встановлення заглушки.
Далі ясна зашиваються і починається період підготовки. Приживлення (остеогенерація) може тривати від 3 до 7 місяців, після чого необхідно знову відвідати лікаря.
Наступний етап включає:
- Зняття швів.
- Видалення заглушки.
- Установка формувача ясен – елемента, який виступає з ясен і має форму майбутнього зуба.Формування ясен займає 3-4 тижні.
- Створення коронки.
- Встановлення абатменту та коронки на імплантат.
Сама процедура встановлення імплантів не настільки болюча, як може багатьом здатися. Усі маніпуляції відбуваються під наркозом чи місцевою анестезією, тому пацієнт не відчуває дискомфорту та болю.
На замітку! У 95% випадків зубні імпланти успішно приживаються і процес реабілітації проходить без серйозних ускладнень. У випадку 5%, що залишилися, можна сміливо говорити про те, що при установці імпланту були не враховані індивідуальні особливості організму або процедура була проведена за наявності протипоказань. Також причиною невдалої імплантації може бути неправильно підібраний вид конструкції.
Скільки служать зубні імпланти
Термін служби зубних імплантів становить від 10 років до довічного незалежно від їх виду (виняток становить міні-імплант, що встановлюється на невеликий термін). Зазвичай стоматологами називаються середні значення: 15-25 років. Багато залежить від того, як надалі пацієнт доглядатиме за порожниною рота. Крім того, необхідно враховувати термін служби самого імпланту та коронки в залежності від їх матеріалу виготовлення: у металокерамічних коронок він становить близько 10-12 років, у керамічних 5-7 років (для зубів з мінімальним та середнім навантаженням), знімні протези служать до 10 -15 років. Втім, при дбайливому догляді термін служби штучних зубів може бути збільшений у 2-3 рази.
На замітку.
Абатмент – це проміжна ланка між зубним імплантатом та коронкою зуба. Він є надкістковим елементом імплантату, на якому фіксується конструкція, що заміщає втрачений зуб.
Матеріал виготовлення імплантів
Для виготовлення імплантів найчастіше використовується титан. Цей метал не має процесів корозії, також він характеризується відмінною біоінертністю, тому відторгнення титанового імпланту – велика рідкість. Також титан не викликає алергічної реакції слизової оболонки ротової порожнини.
За пружністю титан близький до кісткової тканини, це сприяє адекватному розподілу жувального навантаження.
Типи зубних імплантів
Залежно від форми розрізняють такі типи імплантів:
- гвинтоподібні;
- пластинчасті;
- конічні;
- циліндричні;
- ступінчасті;
- з кортикальною накладкою.
Внутрішньокісткові імплантати бувають наступних видів:
Коренеподібний – є гвинт-«саморіз». Використовується при нормальній товщині кістки або після нарощування кісткової тканини.
Пластинчастий – закріплюється в кістки на великій протяжності, що значно збільшує стійкість імплантату. Цей вид використовують у тому випадку, коли щелепна кістка надто вузька і тому перший тип імплантату вживити проблематично.
Комбіновані види протезів мають більш солідні розміри та складну форму. Їх рекомендується використовувати за відсутності великої кількості зубів, а також коли наявні складнощі встановлення інших протезів.
Крім внутрішньокісткових імплантатів, у стоматологічній ортопедії застосовуються:
Підкістяні імпланти – їх вживлюють між тканинами кістки й окістя. Цей вид імплантів застосовується при вираженому витончення кістки. Міцність та функціональність конструкції забезпечує значну площу контакту імпланта з окістям.
Внутрішньослизові імпланти не впроваджуються в кісткову тканину щелепи – вони утримуються всередині м’яких тканин. Такі імплантати призначені для фіксування протезів типу, що знімається.
Догляд за імплантом практично нічим не відрізняється від догляду за натуральним зубом. Щоб конструкція прослужила довго, догляд за ротовою порожниною слід здійснювати особливо ретельно.
Важливо проходити регулярні огляди у лікаря, який здійснював встановлення імпланту, особливо спочатку після імплантації. Це допоможе переконатися в нормальному перебігу процесу приживлення імпланту, або запобігти ускладненням на ранній стадії їх виникнення.