![](https://estet-stomatologia.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/uvisni1-300x200.jpg)
Що робити, якщо маленький пацієнт не може спокійно просидіти й хвилину в кріслі дитячого стоматолога, або, наляканий попередніми візитами, відмовляється сідати взагалі?
Медикаментозний сон – дієве та безпечне рішення у таких випадках. Клініка Естет-стоматологія єдина в Чернігові, що пропонує двохкомпонентний наркоз, який допомагає виконати всі необхідні маніпуляції швидко і спокійно.
Коли використовують лікування уві сні:
- дітям до 3 років і старше при терміновій необхідності
- якщо малюк гіперактивний і не може розслабитися в кріслі
- якщо дитина з особливостями розвитку, або захворюваннями, які заважають налагодити контакт з лікарем
- якщо дитина до істерики боїться стоматологічних втручань
- якщо є потреба у проведенні кількох тривалих процедур
Сучасні медикаменти та кваліфікація лікарів гарантують безпеку.
Медикаментозний сон відбувається під постійним контролем анестезіолога і практично не має побічних ефектів.
Загальна анестезія відключає відчуття болю і стресу. З початку і до кінця її впливу дитина знаходиться в спокійному, сонному стані.
Все починається з подачі крізь маску анестезуючого газу, що викликає вимикання свідомості. Потім внутрішньовенно вводяться препарати для підтримки стану сну.
Після того, як дитина засинає, в дихальні шляхи вставляють ендотрахеальну трубку, через яку пацієнт вільно дихає. Дихання постійно контролюється, щоб гарантувати, що малюк отримує достатню кількість кисню протягом всієї процедури.
Інтубація трахеї – то захист дитини від задухи, яку може спровокувати потрапляння уламків зубів або матеріалів, використовуваних при лікуванні. Трубка видаляється з дихальних шляхів при виведенні пацієнта зі стану сну, перш ніж він прийде до тями, щоб не було анінайменшого дискомфорту.
Підготовка до лікування зубів дитини уві сні
Спочатку треба здати аналізи, зробити ЕКГ, отримати висновок педіатра і вузького спеціаліста, якщо дитина перебуває на обліку з будь-якої недуги.
Анестезіолог ретельно вивчає результати досліджень, щоб оцінити загальний стан малюка, а потім дає добро (чи ні) на втручання під наркозом, докладно все пояснює батькам про процедуру, робить розрахунок дозування препарату і погоджує дату операції.
Дитина застудилася перед майбутнім лікуванням: що робити?
Після ГРЗ чутливість бронхів може зберігається кілька тижнів. Це ризик ускладнень під час анестезії, тому краще перенести втручання на пізніший термін.
Лікар обовʼязково розкаже, що можна і коли можна їсти, а що взяти із собою на перекус.
Чи потрібне голодування перед наркозом?
Якщо операцію запланували на ранок – просто запобігайте переїданню перед сном, а так може бути звичайна вечеря, як завжди. Загалом, за 4 години не вживати їжу, за 2 години – напої.
Як проходить лікування зубів у дітей під наркозом?
Перед усім лікар залучає дитину до спілкування, показує мультфільми, щоб викликати у маленького пацієнта відчуття безпеки та комфорту. Потім пропонує коротку гру, щоб надягнути маску для занурення в медикаментозний сон (діти добре сприймають пропозицію приміряти маску пілота, супергероя, улюбленого персонажа тощо). Батьки знаходяться поруч, і можуть теж приєднатися до гри або іншим чином заохотити малюка.
Як пацієнт засинає, йому приєднують датчики задля стеження за життєво важливими показниками.
Медикаментозний сон може тривати 2-3 години.
Зазвичай після лікування зубів уві сні діти прокидаються у гарному настрої та почуваються добре. Через пів години (приблизно) дія наркозу проходить і можна вирушати додому.
Одразу після процедури можна їсти та пити.
Чому анестезію можуть не схвалити?
Якщо наявні протипоказання до використання наркозу:
- черепно-мозкові травми;
- грип в активній фазі;
- психічні розлади;
- серйозні хвороби ЛОР-органів;
- загострення хронічних захворювань.
Інші недуги, такі як ДЦП, аутизм, серцеві вади не є протипоказаннями. Лікар завжди враховує індивідуальні особливості малюка та підбирає максимально безпечні варіанти терапії.
Давайте разом піклуватися про нервову систему дитини – нумо лікувати зубки без страху уві сні!